kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
 
 

Gosia Baczyńska i wielkie pranie
2011/10/16 16:30:00

Wieczór 14 października 2011r. obfitował w wiele niespodzianek. Gosia zaskoczyła wszystkich, którzy odwiedzili klimatyczne praskie podwórko przy ulicy Kępnej.

Na jeden wieczór plac otoczony przez kamienice stał się sceną, która gościła inscenizację „Wielkie Pranie z LG" opartą na legendarnym filmie „Tango" Zbigniewa Rybczyńskiego. W ten nietuzinkowy sposób Gosia Baczyńska, we współpracy z utalentowanym reżyserem Jarosławem Stańkiem, zaprezentowała „Pre Collection 2012" zupełnie niestandardowo, bez tradycyjnego wybiegu.

Awangardowy, stworzony ponad 3 dekady temu obraz, dzięki któremu pierwszy Polak odebrał statuetkę Oscara, idealnie nawiązał do filozofii LG Electronics i precyzji uchwyconej w technologii 6 Motion. Wg LG Electronics precyzja i powtarzalność to funkcje, dzięki którym najbardziej szlachetne tkaniny utrzymują swoją delikatność i ponadczasowe piękno niezależnie od tego, jak długo są w naszym posiadaniu. Właśnie dlatego ten animowany obraz stanowił inspirację dla twórców modowego spektaklu „Wielkie Pranie LG".

W role modelek wcieliły się m.in. Małgorzata Niemen, Katarzyna Trzcińska i Tola Szlagowska. Jedną z kreacji zaprezentowała również modelka w większym wymiarze piękna, co zostało entuzjastycznie przyjęte przez gości pokazu.


- Ta kolekcja to impresja na temat wspomnień, które ożywają w tak klimatycznym miejscu jak praskie podwórko, gdzie wciąż jeszcze obecny jest nastrój lat 60-tych i 70-tych. To historia o zwykłych i niezwykłych ludziach o różnorodnych charakterach i osobowościach.- powiedziała Gosia Baczyńska.

fot. AKPA/LG
fot. AKPA

Inspiracją dla projektantki był folklor miejski. W kolekcji pojawiły się kreacje uszyte z jedwabiu drukowanego we wzory, które niegdyś gościły na dekoracyjnych makatkach. Obok kobiecych sukienek z ekskluzywnych koronek misternie wyszywanych koralikami, pojawiły się kreacje z wełny ubraniowej ręcznie haftowanej w motywy zaczerpnięte z ludowych wyszywanek. W kolekcji nie zabrakło również zniewalającej sukni ślubnej.

- Ekspresyjne tkaniny, które wykorzystałam w moich projektach są kwintesencją piękna i witalności. Kreacje, które przygotowałam są nader wymagające. Technologia 6 Motion nadaje tkaninom nowy wymiar - stają się ponadczasowe - są zawsze świeże i wyglądające tak jak w dniu pokazu"- powiedziała projektantka.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Gosia Baczyńska, LG, kolekcja, pokaz mody


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»