kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
 
 

Żorżeta - Dama pośród tkanin
2018/9/20 23:50:00

Jest niezwykle zwiewna i delikatna, dlatego chętnie wykorzystuje się ją do produkcji zmysłowych sukienek i tunik. Prawie wcale się nie gniecie. Skąd pochodzi żorżeta i gdzie cieszy się największą popularnością?

FRANCUSKIE KORZENIE
Na początku XX wieku mocno rozwinęły się techniki włókiennicze. Ubrania stały się tańsze, bardziej przystępne dla przeciętnych obywateli. Małą rewolucję przeżywał również świat mody. Jedną z ważniejszych postaci ubiegłego stulecia była pochodząca z Francji Georgetta de la Plante. Wykorzystując przędzę krepową i splot płócienny stworzyła nową tkaninę, którą nazwano później na jej cześć. W Polsce znamy ją jako żorżeta.

KOMFORT I KOBIECOŚĆ
Żorżeta produkowana jest z jedwabiu, wełny i bawełny. Współcześnie nie brakuje jednak też wersji wytwarzanych ze sztucznych włókien. Jest zwiewna i delikatna, dlatego chętnie wykorzystuje się ją w przypadku zmysłowych tunik i sukienek. Kreacje z żorżety prawie się nie gniotą i są przystępne cenowo. Sprawdzają się w stylizacjach oversize, ale równie dobrze leżą na paniach o pełniejszych kształtach, podkreślając ich kobiece krągłości.

MUST HAVE
Żorżeta bije rekordy popularności w Indiach i Pakistanie. Mieszkanki tych krajów traktują ją jako jeden z podstawowych materiałów w swojej garderobie. Nic dziwnego więc, że wiele strojów, które kojarzymy z filmów Bollywood zrobionych jest właśnie z tej tkaniny. Ich różnorodność jest najlepszym dowodem na to, że żorżeta to bardzo uniwersalny materiał.

JAK PRAĆ?
Mimo że żorżeta to delikatna, przewiewna tkanina, jej pielęgnacja nie należy do uciążliwych. Ubrania z żorżety można prać w pralce, wybierając program o niskiej temperaturze.

Wiele porad na temat prania można natomiast znaleźć na blogu Ekskluzywnego Menela i Kamili Szczawińskiej .()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: pielęgnacja tkanin, tkaniny, żorżeta


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»