kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
 
 

Modelki XXL bohaterkami wyjątkowej wystawy
2011/10/27 20:10:00

Kobiece piękno nie zależy od rozmiaru. Potwierdzają to fotografie pięknych kobiet w dużych rozmiarach wykonane w ramach projektu Big Beautiful Women. Wyjątkowe zdjęcia są efektem kilkudziesięciu artystycznych sesji zdjęciowych, zorganizowanych na terenie całego kraju, z udziałem uznanych fotografików. Będzie je można oglądać na wystawie, która rusza w Warszawie już 27 października.

Big Beautiful Women to pierwsza ogólnopolska inicjatywa, realizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społecznego i Wyrównania Szans Sokrates, której celem jest pokazanie że – wbrew utartym stereotypom - kobiety w rozmiarze XXL mogą być piękne, ambitne, pełne pasji i marzeń.

- Chcemy udowodnić, że mimo dużego rozmiaru można się spełniać zawodowo, znaleźć miłość życia, realizować swoje pasje, a co najważniejsze - po prostu być szczęśliwym – mówi Urszula Lola, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Big Beautiful Women.

Wystawa najlepszych 50 zdjęć modelek size plus, stanowiąca finał tej edycji projektu, została zrealizowana w niezwykłych aranżacjach przez uznanych fotografików, stylistów, wizażystów i fryzjerów.

Same bohaterki sesji zdjęciowych przyznają, że udział w projekcie odmienił ich życie. - Pokazujemy metamorfozy kobiet, które przez swoją nadwagę są na początku trochę bojaźliwe i niepewne swoich atutów, a następnie przeobrażą się w pełne uroku i piękna kobiety. Co ważne, przemiany te dokonują się nie tylko na ciele, ale i w duszy - komentuje Urszula Lola.

Wystawę będzie można oglądać w Wyższej Szkole Artystycznej przy ul. Żelaznej w dniach 27 października - 9 listopada. Zaplanowane jest także tournée po największych miastach w Polsce.

Modelka Agnieszka Landa; Fot. Nikodem Szymański ; wizaż i stylizacja Karina Czapla
Modelka Agnieszka Landa; Fot. Nikodem Szymański ; wizaż i stylizacja Karina Czapla

Modelka Gosia Janek; Fot. Alicja Reczek; wizaż i stylizacja Karina Czapla
Modelka Gosia Janek; Fot. Alicja Reczek; wizaż i stylizacja Karina Czapla
Modelka Justyna Rymszewicz; Fot. Karolina Bukowska&Piotr Krzysztoforski;wizaż- Patrycja Piwosz
Modelka Justyna Rymszewicz; Fot. Karolina Bukowska&Piotr Krzysztoforski;wizaż- Patrycja Piwosz

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: fotografia, sztuka, wystawa


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»