kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
 
 

Modelki XXL bohaterkami wyjątkowej wystawy
2011/10/27 20:10:00

Kobiece piękno nie zależy od rozmiaru. Potwierdzają to fotografie pięknych kobiet w dużych rozmiarach wykonane w ramach projektu Big Beautiful Women. Wyjątkowe zdjęcia są efektem kilkudziesięciu artystycznych sesji zdjęciowych, zorganizowanych na terenie całego kraju, z udziałem uznanych fotografików. Będzie je można oglądać na wystawie, która rusza w Warszawie już 27 października.


Big Beautiful Women to pierwsza ogólnopolska inicjatywa, realizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społecznego i Wyrównania Szans Sokrates, której celem jest pokazanie że – wbrew utartym stereotypom - kobiety w rozmiarze XXL mogą być piękne, ambitne, pełne pasji i marzeń.

- Chcemy udowodnić, że mimo dużego rozmiaru można się spełniać zawodowo, znaleźć miłość życia, realizować swoje pasje, a co najważniejsze - po prostu być szczęśliwym – mówi Urszula Lola, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Big Beautiful Women.

Wystawa najlepszych 50 zdjęć modelek size plus, stanowiąca finał tej edycji projektu, została zrealizowana w niezwykłych aranżacjach przez uznanych fotografików, stylistów, wizażystów i fryzjerów.

Same bohaterki sesji zdjęciowych przyznają, że udział w projekcie odmienił ich życie. - Pokazujemy metamorfozy kobiet, które przez swoją nadwagę są na początku trochę bojaźliwe i niepewne swoich atutów, a następnie przeobrażą się w pełne uroku i piękna kobiety. Co ważne, przemiany te dokonują się nie tylko na ciele, ale i w duszy - komentuje Urszula Lola.

Wystawę będzie można oglądać w Wyższej Szkole Artystycznej przy ul. Żelaznej w dniach 27 października - 9 listopada. Zaplanowane jest także tournée po największych miastach w Polsce.

Modelka Agnieszka Landa; Fot. Nikodem Szymański ; wizaż i stylizacja Karina Czapla
Modelka Agnieszka Landa; Fot. Nikodem Szymański ; wizaż i stylizacja Karina Czapla

Modelka Gosia Janek; Fot. Alicja Reczek; wizaż i stylizacja Karina Czapla
Modelka Gosia Janek; Fot. Alicja Reczek; wizaż i stylizacja Karina Czapla
Modelka Justyna Rymszewicz; Fot. Karolina Bukowska&Piotr Krzysztoforski;wizaż- Patrycja Piwosz
Modelka Justyna Rymszewicz; Fot. Karolina Bukowska&Piotr Krzysztoforski;wizaż- Patrycja Piwosz

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: fotografia, sztuka, wystawa


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »