kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
 
 

Stanikowy alfabet nie kończy się na miseczce "C"
2011/4/7 2:00:00

Mimo iż wiele kobiet nosi biustonosz w rozmiarze 75B, a wiedzą jeszcze o istnieniu zaledwie A, C i D, stanikowy alfabet sięga nieco dalej. W dobrych sklepach kupimy bieliznę nawet w rozmiarze E, F, G i H. I wcale nie jest przeznaczona dla pań o anormalnie wielkich piersiach! Po prostu większość Polek umie dobrać odpowiedniego rozmiaru.

Po pierwsze: podtrzymujemy

Rolą biustonosza jest podtrzymywanie piersi, dlatego przede wszystkim musi być dobrany w obwodzie. To właśnie pas stanika odpowiada za utrzymanie biustu w ryzach. Nawet podczas intensywnych ćwiczeń, tańca czy schylania się, pas nie powinien przesuwać się w górę lub w dół, ani przekręcać. - Gdy tylna część idzie do góry, przód zjeżdża na dół, a razem z nim i piersi. Wtedy nie ma możliwości, aby biust wyglądał dobrze - objaśnia Kinga Lesisz, właścicielka firmy Kinga, polskiego producenta bielizny. Kolejnym błędem jest nieodpowiednia wielkość miseczek. Za małe sprawiają, że biust „wypływa" górą i pod pachami lub jest zbyt spłaszczony. Z kolei ramiączka muszą być delikatnie napięte. Zbyt luźne ześlizgują się z ramion, a za krótkie wżynają w skórę.

Po drugie: modelujemy

Dlatego szukając odpowiedniego rozmiaru biustonosza, zacznij od wybrania obwodu. Jeżeli dotychczasowy był zbyt luźny, sięgnij po mniejszy. Pamiętaj jednak, że wielkość miseczek stanika o mniejszym obwodzie nie jest tak duża, jak w przypadku tego samego rozmiaru, ale o większym obwodzie. Czyli stanik o rozmiarze 70C ma mniejsze miseczki niż 80C. Zatem jeżeli decydujesz się na ciaśniejszy obwód, wypróbuj stanik o większych miseczkach. Może się okazać, że kobieta dotychczas nosząca 75B powinna kupić 70C, a używająca 80C sięgnąć po 70F. - Wiele kobiet obawia się tak dużych rozmiarów, bo myślą, że są one przeznaczone dla kobiet o wyjątkowo wielkich piersiach - komentuje Kinga Lesisz.

Odpowiednio dobrany biustonosz nie tylko dobrze trzyma się pod biustem, ale i zbiera piersi spod pach, nadając im ładny kształt. Kinga Lesisz niejednokrotnie była świadkiem, jak kobiety nagle odkrywały, że mają naprawdę duże piersi. - Do tej pory wciskały je w 75C. Biust był spłaszczony, a stanik przesuwał się w górę lub dół. W nowym rozmiarze piersi w całości mieszczą się w miseczkach, są dobrze zebrane spod pach i wyeksponowane. Nagle okazuje się, że są duże i kształtne. A klientki pozytywnie zaskoczone - opowiada projektantka.

Po trzecie: eksponujemy

Problem źle dobranej bielizny w głównej mierze dotyczy kobiet o dużych piersiach. Okazałe kształty przeszkadzają podczas tańczenia, uprawiania sportu, a nawet podczas codziennej aktywności, np. biegu do autobusu. Dla tych kobiet dobrze dobrany i mocno trzymający stanik jest szczególni ważny, a właśnie one mają najczęściej problem z kupieniem czegoś na siebie

- Kobiety często mają kompleksy związane z wielkością piersi. Od młodości nauczone są ukrywać swoje obfite kształty, zamiast eksponować je jako atut. Już literka D na matce wydaje im się zbyt dużym rozmiarem, podczas gdy tak naprawdę powinny sięgać po E lub F - wyjaśnia Kinga Lesisz.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: biustonosz, brafitting, stanik


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»